דפיברילטור – באילו מקרים הוא חיוני, סוגים נפוצים וכמה זה עולה

דפיברילטור, שנקרא בעברית מפעם, הינו מכשיר רפואי נפוץ ומקובל, שיכול להציל חיים. נסביר בשורות הבאות מהו בדיוק המכשיר, באילו מקרים הוא עשוי להיות חיוני, אילו סוגים נפוצים קיימים ועוד.

מה זה דפיברילטור

תחילה, מה זה דפיברילטור. מדובר על מכשיר רפואי שיודע לזהות את האופן שבו פועל ליבו של מטופל שאיבד הכרה או התעלף. המכשיר יודע לבדוק את רמת הפעילות החשמלית של הלב, האם המטופל סובל מדום לב. במידת הצורך, המכשיר יודע לתת הנחיות לביצוע עיסוי לב ואף לתת למטופל שוק חשמלי. המטרה של השוק החשמלי היא להחזיר את ליבו של האדם החולה לפעילות. המכשיר כולל מדבקות שאותם מחברים לאזור בית החזה של המטופל או המטופלת. לרוב, המכשיר גם מספק הוראות עזר למפעיל או מספק נתונים לפי הצורך. עוד מידע על דפיברילטור באתר הבא.

סוגי דפיברילטורים נפוצים

ישנם לא מעט סוגי דפיברילטורים נפוצים, ואלה כמה מהם:

  • מכשירים לתפעול אנשי מקצוע – אלה מכשירים שמיועדים אך ורק להפעלה על ידי רופא, חובש, אחות מוסמכת וכדומה. לרוב הם מדויקים ביותר, אך דורשים מיומנות וידע לצורך הפעלה.
  • מכשירים אוטומטיים וחצי אוטומטיים – מדובר על מכשירים שאינם דורשים מיומנות מיוחדת, ואת רוב הפעולות המכשיר מבצע בעצמו. מכשירים מסוג זה דורשים מהמפעיל למקם מדבקות על בית החזה ומספקים הוראות להמשך.
  • מכשירים למבוגרים – מכשירי החייאה אלה נועדו למתן סיוע לעיסוי לב במבוגרים ובמידת הצורך מתן שוק חשמלי. את המדבקות של המכשיר יש למקום בחלק הימני ובחלק השמאלי של בית החזה.
  • מכשירים לילדים – אופן פעולת המכשיר דומה מאוד למכשירים המיועדים למבוגרים. יחד עם זאת, מכשיר החייאה כזה נותן הוראות הפעלה מעט שונות, לחיבור המדבקות לבית החזה של הילדים. זאת מכיוון שבית החזה קטן יחסית.
  • שפת המכשיר – המכשירים החצי אוטומטיים משמיעים הוראות הפעלה. יש הבדל בין מכשירים שונים, בשפת התפעול. בחלק מהמכשירים השפה הינה בעברית. ישנם מכשירים שבהם אפשר לבחור להשמיע שפות נוספות לפי הצורך.

באילו מקרים המכשיר חיוני ומציל חיים

חשוב להבין באילו מקרים המכשיר חיוני ומציל חיים. המטרה היא להחזיר את ליבו של אדם שחווה התקף לב או דום לב, לפעילות כמה שיותר מהר. כאשר אדם מתמוטט, אם הלב איננו פועם מסיבה כלשהי, כל רגע חשוב. אם מעניקים טיפול מהיר, אפשר למנוע נזק מוחי למטופל ואף להציל ממוות. אם כן, המכשיר נועד למקרים שבהם ילד או מבוגר מאבדים הכרה או חווים דום לב, ויש להתחיל בביצוע החייאה עד שמגיעים גורמי הצלה (רופא, חובש מד"א וכדומה).

נסיים בתשובה תמציתית לשאלה כמה עולה דפיברילטור בישראל. מובן שישנו טווח מחירים ממוצע, אולם ככלל המחירים ירדו מאוד בשנים האחרונות. מדובר לרוב על לא יותר מאשר כמה אלפי ₪ למכשירים המיועדים להפעלה על ידי כל אדם, ללא הכשרה מיוחדת.

אז מה היה לנו בכתבה:

האתר המוביל בישראל למכירת דפיברילטורים! צוות המומחים שלנו איגד את כל סוגי הדפיברילטורים האיכותיים ביותר באתר אחד ומציע לכם אותם במחירים האטרקטיביים ביותר.

צרו איתנו קשר