כמה עולה דפיברילטור של מדא

כמה עולה דפיברילטור של מדא

כמה עולה דפיברילטור של מדאדפיברילטור צריך להיות בכל בית, זה אחד הדברים שאנחנו שומעים מפי בכירים בתחום הרפואה. אנחנו לא מתארים לעצמנו מצב בו נאלץ להשתמש בדפיברילטור, אבל במקרה הצורך כל עוד יש לנו דפיברילטור נגיש אנחנו יכולים להציל חיים של אחרים ושל עצמנו. לצערנו, כמות הנפטרים בשנה מאירועי לב כמעט מגיעים לכ-10,000 אנשים מדי שנה. חלקם היו יכולים להינצל בזכות דפיברילטור זמין. ריכזנו עבורכם את כל המידע על דפיברילטור, כמה עולה דפיברילטור של מדא, איך משתמשים במכשיר ומה ההבדל בין הסוגים השונים.

 

מהו דפיברילטור?

דפיברילטור הוא מכשיר נייד חיצוני, תפקידו לזהות הפרעות בקצב הלב ולשלוח פולסים חשמליים אשר אמורים להחזיר את קצב הלב למצב תקין. בזמן אירוע לב, לאותו נפגע יש בין שש דקות ועד 10 דקות עד למוות סופי וכל דקה היא קריטית. בשל כך פרוסים ברחבי העיר דפיברילטורים – כל עירייה בהתאם לפריסה שלה. הדפיברילטור הוא מכשיר חשמלי אשר מדריך את המשתמשים צעד אחר צעד מה לעשות, וזה היתרון המשמעותי – שכל אדם יכול להציל חיים עד להגעת כוחות הצלה. ככל שנפעל יותר מוקדם כך נוכל להציל כך, ומעבר לכך לגרום לפגיעה פחות משמעותית.

לפני שנרחיב על כמה עולה דפיברילטור של מדא, בואו נבין איך פועל המכשיר. המטרה המרכזית של דפיברילטור הוא "לאתחל" את הלב. המכשיר כולל שני לוחות מתכת שצריך להצמיד לחזה המטופל, המדבקה הראשונה שיש על הלוח מודבקת לצד שמאל (מדבקה שמאלית לחזה שמאל), המיקום המדויק הוא היכן שהשריר נמצא. את המדבקה הימנית נרצה למקם מתחת לעצם הבריח בצד ימין. בעת השימוש במכשיר תוכלו לראות גם תיאור מדויק של המקום והוראות קוליות. לאחר מכן, באופן אוטומטי מופעל שוק חשמלי שמטרתו לגרום ללב לחזור לפעילות סדירה. במקרים מסוימים, נדרש יותר מפולס אחד כדי להסדיר את קצב הלב. שימו לב, במהלך השימוש במכשיר יש לבקש מעוברי אורח לקרוא לשירותי ההצלה. היתרון של דפיברילטור של מדא הוא שברוב המקרים מדובר על מכשיר אוטומטי לחלוטין. ישנם דפיברילטורים שהם חצי אוטומטיים, וחלקם האחר דורש פעולה מא' ועד ת' של המטפל.

תוכלו לראות על גבי הצג האם יש לחזור על הפעולה, וכמו כן יש להישאר ערניים לכל תגובה מצד הנפגע, כמו סימני נשימה, הזזה של חלקים בגוף, התעוררות ועוד. במהלך הפעולה המכשיר מעדכן אתכם בצורך של פעולה חוזרת, הפסקה לצורך בדיקת קצב הלב – חשוב לעקוב אחרי הוראות המכשיר ומיד עם זיהוי המקרה לקרוא לכוחות ההצלה.

מהם סוגי הדפיברילטורים?

קיימים שני סוגים עיקריים של דפיברילטורים, האחד הוא דפיברילטור פנימי והשני הוא דפיברילטור חיצוני. הדפיברילטור הפנימי מושתל בגוף הגוף, הוא מזכיר בתכונותיו קוצב לב. המכשיר מיועד לחולי לב שכבר עברו אירוע לבבי ונמצאים בסיכון לחוות דום לב. המכשיר מעביר שוק חשמלי בכל פעם שהוא מזהה אירוע דום לב. דפיברילטור חיצוני הינו דפיברילטור הממוקם במקומות חיצוניים, אתם בוודאי ראיתם כבר מספר מכשירים מפוזרים ברחוב. ניתן לרכוש דפיברילטור לבניין, דפיברילטור לבית הוא עובד בצורה אוטומטית ומכונה גם AED. תפקידו של המכשיר החיצוני הוא לתת שוק חשמלי חיצוני למי שחווה דום לב.

מעבר לכך, קיימים גם תתי סוגים כאשר הרוב המוחלט הם דפיברילטורים אוטומטיים לחלוטין. מנגד, יש דפיברילטורים שהם חצי אוטומטיים. ההבדל ביניהם בא לידי ביטוי באופן השימוש, בדפיברילטור אוטומטי אין דבר שאתם צריכים לעשות מעבר להצבת המדבקות במקום הנכון. בדפיברילטור חצי אוטומטי אתם צריכים ללחוץ על כפתור ייעודי למתן פולסים בהתאם להוראות הכתובות לכם על גבי הצג. כמו כן, ברוב המקרים רק דפיברילטור AED (אוטומטי) נותן הוראות קוליות בזמן השימוש. 

 

כמה עולה דפיברילטור של מדא?

כדי לדעת בדיוק כמה עולה דפיברילטור של מדא אנחנו צריכים להשוות בין שני הדגמים שמדא מוכרת, האחד הוא דגם PAD350 והשני הוא דגם CR2. אלו נחשבים לשני הדגמים הבולטים ביותר בגזרה, הוא מובנים ופשוטים לשימוש ולכן, מדא מייצגת את שני המכשירים. ריכזנו עבורכם השוואה בין שני הדגמים, כולל מחיר.

שימו לב שיש עוד חברות שעובדות עם מדא, אך שני הדגמים האלו נחשבים לטובים ביותר. שני הדגמים הם חצי אוטומטיים, ויש עוד מספר חברות המציעות מכשירים חצי אוטומטיים כמו פיליפס, zoll ואחרות. גם דפיברילטורים של חברות אלו ניתן לרכוש דרך מדא.

כמה עולה דפיברילטור של מדא – מחירון:

תכונות I הדגם דגם CR2 דגם PAD350
הפעלה חצי אוטומטי חצי אוטומטי
הוראות חזותיות אין הוראות חזותיות יש הוראות חזותיות
הדרכת החייאה  יש הדרכת החייאה  אין הדרכת החייאה
שפות נוספות יש מגוון אפשרויות עברית בלבד
גובה עוצמת שוק 360 ג'אול 200 ג'אול
האם המכשיר מותאם לילדים? כן, בלחיצת כפתור לא, יש לרכוש ערכה נוספת
אורך חיי סוללה 166 שוקים חשמליים 60 שוקים חשמליים
הוראות קוליות יש יש
מחיר 5,400-7,000 ש"ח 4,500-6,500 ש"ח

 

אז מה היה לנו בכתבה:

האתר המוביל בישראל למכירת דפיברילטורים! צוות המומחים שלנו איגד את כל סוגי הדפיברילטורים האיכותיים ביותר באתר אחד ומציע לכם אותם במחירים האטרקטיביים ביותר.

צרו איתנו קשר